Červenec 2011

Reklama

30. července 2011 v 9:52 | Ditushka |  ->Můj deníček..(pouze na vlastní nebezpečíxD)
Reklamy....
Jsou tady, aby ovlivnily naše rozhodování při nákupu.. Z obchodního hlediska (nebo z tržního hlediska) je to trik, jak se dostat k více penězům. Z hlediska psychologického je to manipulace se zákazníkem.. Někdy se nachytáme, ale většinou říkáme: ,,No to je blbost,, nebo ,,Kecaj, to není možný,, Můj názor je, že v každé reklamě musí být kouska pravdy. Ať už se jedná o šampon proti lupům nebo o reklamu na půjčku, kde jsou většinou nějaké skryté poplatky. Někdy na reklamu dám, hlavně co se týče kosmetiky.

Takže může také existovat klamavá reklama.. Tzn. porušování pravidel hosp. soutěže. Šíření údajů, které mohou vyvolat klamnou představu.

Např. falešné slevy.. Firma uvede plnou cenu mnohem vyšší než je hodnota výrobku a pak postupně slevuje až se například dostane na opravdovou hodnotu (o 50% nižší než byla původní cena), takže vy nabydete dojmu, že jste ušetřili.

Další příklad - zavádějící slogany. Mám na mysli jeden konkrétní a tím je reklama na zubní pastu. Slogan v reklamě uvádí: ,,...bojuje se zubním kazem,, tzn. že boj nemusí vyhrát! Ale to my si neuvědomujeme. Mohla bych uvádět příklady do nekonečna, no ale jediné, co chci říct: ,,Dávejte si pozor!,, pokud jste to ještě nevěděli.

No a tady už jsou jedny z mých nejoblíbenějších reklam:

Úžasný doplňky!!!!

23. července 2011 v 10:05 | Ditushka |  ♀Móda♀

Další štika!

21. července 2011 v 8:33 | Ditushka |  ->Můj deníček..(pouze na vlastní nebezpečíxD)
...a já dva kapry=)) Jeden, ten první, byl celkem malej, ale zato tlustej a skoro se nebránil.. Druhej byl o moc horší, ani jsem nechtěla a už tam byl, tak taham, on mi s tim jezdí po celym rybníku a když už se konečně unaví a já ho skoro taham z vody, ulomí se mi prut. Takovej malej, lehkej, hezkej prut a je v pr.., teď mam takou velkou krávu, se kterou mi trvá než nahodim 20 let..No nic a pak muj mladej nechtěně ulovil štiku. Že už to sbalíme, tak to vytahuje a najednou tam byla=)) Prala se jak
bejk, ale nakonec jsme jí dostali - 80cm..Tolik k mým zážitkům z ryb=)Kapří dip

Mletý anýz smícháme s mletým hřebíčkem a skořicí (není nutná). Poměr přísad není důležitý, ale anýzu by mělo být nejvíc a skořice nejmíň. Dip se používá buď na ochucování těst nebo se v něm vyválí vlhká nástraha na háčku (chleba, rohlík). Tento dip mají rádi hlavně kapři, ale láká i menší amury. Funguje hlavně v letních měsících a na menších rybníčcích.


Vtip=)
Chytil rybář zlatou rybku a nahlas dumá: "Budeš na másle se šalvějí, trochu tymiánu…" Rybka ho přeruší: "Když mě pustíš, splním ti tři přání!" "Chtěl bych, abychom měli v parlamentu jen samé slušné, poctivé a inteligentní poslance." Rybka se smutně podívá a zeptá se: "Říkal jsi na másle se šlavějí a tymiánem?

Těstoviny s kuř. a brokolicí

12. července 2011 v 10:49 | Ditushka |  Slané
Potřebujeme:
kuřecí maso,
balíček těstovin,
1 cibuli,
1 malou brokolici,
100 g nivy,
1 kelímek smet. ke šlehání,
1 lžíce hl. mouky nebo solamylu
olej
pepř, sůl

Postup: Cibuli nakrájíme a na oleji necháme zasklovatět, přidáme na kousky nakrájené maso a osmahneme. Zalijeme troškou horké vody a podusíme. Přidáme smetanu, ve které jsme rozmíchali mouku a nastrouhanou nivu a za stálého míchání povaříme do zhoustnutí. Mezitím si růžičky brokolice uvaříme nad párou a vložíme do omáčky. Poté uvaříme těstivny, scedíme a hotovo.Mexický guláš

12. července 2011 v 10:42 | Ditushka |  Slané
Vřele doporučuji!!

Postup: Cibuli osmahneme, přidáme česnek, zaprášíme 1 lžičkou ml. papriky a půl lžičkou chilli, přidáme ml. maso, pak krájená loupaná rajčata a podlijeme. Osolíme, 15min. povaříme a poté přidáme červ. fazole a dalších 15 min. vaříme, podle potřeby ředíme vodou nebo vývarem nebo hustíme a dochutíme. Hotovoooo! Vynikající, vhodné přílohy: těstoviny, rýže, čerstvý chléb - ten je nej=))
Já dávám tak 1 vetší cibuli, 4 str. česneku, 5 velkých rajčat, bez rajč. šťávy, 2 plech. fazolí, 0,75 kg ml. masa. Dělám pro 4členou rodinu a ještě nám zbyde.


Lasagne

12. července 2011 v 10:32 | Ditushka |  Slané
Lasagne
Posptup: 3 stroužky česneku a cibuli nakrájíme na drobno a osmahneme na oleji. Přidáme ml. maso a smažíme 10 min. Poté přidáme 1/2 l rajčatové šťávy, 5 loupaných krájených rajčat, bazalku, sůl, pepř a dusíme 15 min.
Bešamel: Na másle mírně osmahneme mouku a za stálého míchání přiléváme mléko, vaříme, dokud bešamel nezhoustne, dochutíme muškát. oříškem a solí. (můžeme přidat jakýkoli sýr a udělat sýrovou omáčku)
Do misky nebo na plech pokládáme:
-lasagne, mas. směs, bešamel, strouh. sýr, opakujeme, navrch dáme lasagne a psypeme sýrem. Pečeme v troubě asi 3/4 hod. na 160°C.

Kusovka č. 11 - výhled z auta

12. července 2011 v 10:20 | Ditushka |  Kusowky


Rybaření

12. července 2011 v 10:15 | Ditushka |  ->Můj deníček..(pouze na vlastní nebezpečíxD)
Dřív, když jsem byla ještě malá, chodila jsem se ségrou a s kámoškou, která k nám jezdila na chalupu, rybařit. Samozřejmě nikdo nám to pořádně neukázal. Náš táta nám vybíral a navazoval háčky.. Taky to tak dopadalo.. Jednou jsem chytla ségru za ret, no auu, to muselo bolet:(.. Taky jsme jednou chytly sousedovo kachnu, která se ochomítala na druhém břehu=) No ale dneska jsem se k tomu jaksi vrátila, ale už se svým přítelem, který bere rybaření jako určitý druh relaxace, takže chodím s ním, naučila jsem se navazovat háčky a vybírat olůvka podle velikosti rybníku atd atd=)) U nás na rybníčku je
hodně malých čudlinek, jsou to pěkný čůzky, většinou je nachytam a pak na ně nahodíme na štiku=) Jednu jsme tu chytli, možná jich tu bude vícStále si říkam: ,,Dneska chytim kapra!!,, Ale říkám vám, dneska ho fakt chytim=))Kusovka č. 10 - kolotoč

8. července 2011 v 8:35 | Ditushka |  Kusowky


Potřebuju práci..

8. července 2011 v 8:30 | Ditushka |  ->Můj deníček..(pouze na vlastní nebezpečíxD)
Je to na ho*no s tou prací..Všicí chtěj praxi a kde jí student má vzít?Pár životopisů jsem rozeslala, ale pochybuju..Zrovna teď, když potřebujem prachy..Konečně se totiž budu stěhovat=))Taky jsme spravili auto, takže už nemusim jezdit tatího dodávkou xD..No moc se těšim do svýho..Áááááá...


Luxury bedroom=)

1. července 2011 v 10:29 | Ditushka |  Stavíme si bydlení..
No řekněte nehajalo by se tam úžasně?Brýle 2011

1. července 2011 v 10:21 | Ditushka |  ♀Móda♀


Tákže mocinky zajímavé téma. Ke každému se hodí určitý typ brýlí. Řídíme se podle tvaru obličeje, ale i typu pleti:

Oválný obličej
Pokud máte oválný obličej, jste šťastnou ženou. Na nos si můžete usadit prakticky cokoliv. Retro, oválné, kulaté, obdélníkové nebo kočičí - všechny vám budou slušet. Dovolit si můžete i výrazné hranaté obroučky, dodají vám na zajímavosti a váš obličej s nimi vynikne. Pokud je váš obličej podlouhlý, můžete ho opticky zkrátit zkrátit brýlemi motýlího tvaru. Vaše tvář pak bude působit harmonicky.

Podpatky 2011

1. července 2011 v 10:10 | Ditushka |  ♀Móda♀

Prý, že podpatky jsou sexy, navíc vám prodlouží nohy, zeštíhlí postavu, jenomže je musíte umět nosit a chodit v nich, takže pozor na to!
Pár rad:
Choďte rovně,nohy mějte napnuté,
nekupujte botky ve kterých se vám vyklá noha,
dělejte raději menší kroky=)
a hlavně v nových podpatcích hned nevyrážejte na pařbu, vyzkoušejte si je chvíli doma, věřte mi..AUU!

Pouť

1. července 2011 v 9:47 | Ditushka |  Zajímavosti

Pouť..Co je vlastně pouť? Za původní význam tohoto slova můžeme považovat nějakou cestu. Ze staročeštiny je to pút. Může mít význam v islámu jako pouť do Mekky, kterou muslimové musí podstoupit alespoň jednou za život. Ovšem my známe pouť jako místo zábavy, atrakcí-tedy zábavní park. Dříve po městech jezdili kočovní herci se svými kolotoči, houpačkami, střelnicemi a mnoha dalšími atrakcemi. Nyní tomu není jinak. Moderní technologie nás dostala hodně dopředu a tak si můžeme dopřát extrémy jako je například centryfuga nebo horská dráha.


Přiznám se, že dnes už mě to neláká. Takže existují 2 druhy zábavním parků-tedy pojízdné a jak bych to řekla? Pevné=) Pojízdné se stále stěhují, jako te to u nás v malých vesnicích=) Ti vydělávají dost, zrovna za týden je u nás pouť. Dále máme tedy ty pevné. Jako zástupce uvedu např. Disneyland, Legoland.. U nás je to zábavní park Lunapark v Praze. Mnoho zábavních parků bylo vybudováno zejména v USA a v Japonsku, kde jsou také nejproslulejší horské dráhy.