Červenec 2010

Dort plněný čokoládou

23. července 2010 v 12:50 | Ditushka |  Sladké
Celková doba přípravy asi 3 hodiny, doba pečení: 40 minut, ale nelekejte se, vypadá složitější než ve skutečnosti je.
..

Řezy opilý ,,Francek,, (doporučuju)

23. července 2010 v 12:36 | Ditushka |  Sladké
Potřebujeme:
...
Piškot:
7 dkg hr. mouky
15 dkg m. cukru
15 dkg másla
6 vajec
12 dkg ml. ořechů
1 lžíce kakaa
1/2 prdopeče
Nádivka:
20 dkg ml. ořechů
5 lžic m. cukru
1 vanilkový cukr
2 dcl rumu
Čokoládový krém:
2 vejce
10 dkg m. cukru
3 lžíce kakaa
25 dkg másla
Postup:
Ušlehaný piškot upečeme, necháme vychladnout a potřeme nádivkou. Poté čoko krémem* a polijeme čokoládovou polevou.
*Čoko krém: Nad párou šleháme do zhoustnutí vejce cukr a kakao. Do vyšlehaného másla zašleháme vychladlou směs.
Já jsem jí zkoušela jednou, je vopravdicky vynikající.. Recept mi dala sousedka, potom co mi ji přinesla ochutnat.. Akorát se mi zdá celkem nízká, takže příště zkusím piškot ze 1 a 1/2 dávky.. a rozhodně míň rumu, protože ten je tam velmi cítit.. Do čokoládové polevy můžete ještě přidat namleté ořechy. Je opravdu výborná=)

...

Jak na oteklé oči?

23. července 2010 v 11:03 | Ditushka |  Zajímavosti
Oteklé oči vznikají tím, že se zadržuje tekutina v tkáních. Obvykle se jedná o důsledek únavy. Otok kolem očí je tak výrazný, protože kůže kolem očí je nejtenčí na celém našem těle. Co ale můžeme dělat, kdy už máme oteklé oči? Na prvním místě hodně pít. Větší množství vypité vody nastartuje aktivitu ledvin. Otoky kolem očí se tím doslova vypláchnou. Čeho musíme naopak ubrat je sůl. Pro odstranění otoků používejme sůl pokud možno minimálně nebo nejlépe alespoň na den vůbec. Dalším způsobem, jak se rychle zbavit oteklých očí, jsou ledové obklady.

Ledové kostky přikládáme na oči přes kapesník či šátek, nikoliv přímo. Líčení očí bychom měli při oteklých očích snížit na minimum a nejlépe pouze řasenku. Při líčení naopak zdůrazníme rty, čímž odvedeme pozornost od otoků očí. V žádném případě nezakrýváme otoky korektorem nebo očními stíny, tím bychom si pouze ublížily. Vyhneme se také omlazujícím očním krémům nebo maskám, otoky bychom tak pouze zvýraznily.

Můžeme si také pomoci čajovými sáčky. Důležité je použít kvalitní nejlépe zelený čaj. Sáčky zalijeme malým množstvím horké vody a počkáme jen chvilku než se nasáknou. Nenecháme je vylouhovat, důležité látky musí zůstat ještě v sáčcích. Počkáme než vychladnou a přiložíme je na otoky. Čaj obsahuje látky, které zrychlí oběh krve v postižené oblasti a otoky začnou mizet.


zdr.:hyperbola.cz

..