Co mohou rodiče udělat..

26. října 2008 v 11:20 | Didla |  Drogy

Co mohou udělat rodiče pro to aby jejich děti nebraly drogy..

Co mohou udělat rodiče pro to, aby jejich děti nebrali drogy.
Smutné je nejen to, co drogy dokážou udělat s člověkem, který je bere. Jako uragán se prožene také životem všech, kdo ho mají rádi.
Většina rodičů si myslí, že jejich děti nikdy drogy brát nebudou a už vůbec nepřemýšlí o tom, co by se stalo, kdyby do toho právě jejich děti "spadly". Myslí si, že nemají důvod k tomu, aby drogy braly. Ale to je ta chyba. Málo se dětem věnují, nikdy si s nimi pořádně nepromluví a nezajímají se s kým kamarádí a co dělají ve svém volném čase. A proto si některé děti myslí, že právě drogy je zbaví starostí nebo jen chtějí dokázat, že mají na víc.
A když už rodiče zjistí, že se z jejich dítěte stal narkoman, v první chvíli je to samozřejmě vyděsí a hned za tím následuje pocit, že musí pomoci, prostě ho z toho vytáhnout. Ano, mohou mu promluvit do duše, otevřít mu oči, vysvětlovat mu všechna rizika, ale výsledek je nejistý. Je totiž těžké nařídit někomu, aby drogy nebral, když on je brát chce. Jediné, co má určitě smysl, je zkusit ho dovést k odborníkovi. K někomu, kdo už viděl stovky podobných kluků a holek v podobné situaci a ví co s nimi. Ale jestliže někdo pomoc nechce a odmítá ji, pomoci mu nelze. Když se totiž narkoman sám nerozhodne, že toho nechá, žádný doktor na světě ani kdokoliv jiný mu nedokáže pomoci.
A proto by se rodiče měli dětem věnovat a zaplňovat láskou, aby neměly šanci do drog spadnout, protože je snadné drogu sehnat a vzít si ji, ale je už těžší se jí vzdát!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama